12.03.2019 Ruše, VI.turnir

Pokalna zmaga za Sinišo Brkič in SD Elektro Maribor

Na strelišču v Rušah je bil zaključni turnir II.DL sever v streljanju z zračno puško. Zmagal je Ivo ZIMET CICMANOVIČ (Kidričevo) z rezultatom 407,6 kroga. Na drugo mesto se je uvrstil Siniša BRKIČ (Elektro Maribor) z rezultatom 400,7 kroga in na tretje Urška KREMPL (Ruše) z rezultatom 399,4 kroga. Ekipno so zmagali tekmovalci SD Elektro Maribor, sledijo SD I.Pohorski bataljon Ruše II in SD Kidričevo.

V skupni razvrstitvi je prvak 2.DL sever Siniša Brkič (SD Elektro) s 138.točkami. Patrik Jakopiček (SD I.Pohorski bataljon Ruše) je s 130 točkami na drugem mestu in Ivo Zimet Cicmanovič (SD Kidričevo) s 128.točkami na tretjem mestu. Naslov ekipnega prvaka 2.DL sever z zračno puško je osvojila ekipa SD Elektro Maribor s skupaj osvojenimi 53.točkami. Ekipa SD I.Pohorski bataljon Ruše II je osvojila drugo mesto s 48.točkami in tretje mesto ekipa SD Kidričevo s 41.točkami. V kvalifikacije za 1.B državno ligo sta se tako uvrstili SD Elektro Maribor in SD Kidričevo, vendar SD Elektro ne izpolnjuje ostalih pogojev za udeležbo v kvalifikacijah.

12.02.2019 Kidričevo, V.turnir

Pred zadnjim krogom lige v igri za medalje več tekmovalcev

Po petem turnirju II.državne lige, ki se je odvijala na strelišču v Kidričevem so bile uvrstitve ponovno nekoliko pomešane tako, da imamo pred zadnjim krogom lige, ko se en rezultat ne bo upošteval kar nekaj kandidatov za skupne medalje.

Danes je z rezultatom 399,1 krog zmagal Patrik JAKOPIČEK (SD I.pohorski bataljon Ruše) kateremu je na drugem mestu sledil Ivo ZIMET CICMANOVIČ (SD Kidričevo) z rezultatom 398,9 kroga. Trenutno vodilni v ligi Siniša BRKIČ (SD Elektro Maribor) je pred poskusnimi streli ugotovil, da ima prazen cilinder za zrak, zato se je moral poslužiti tlačilke, kar pa je verjetno vplivalo tudi na njegovo zbranost, saj je zadel samo 395,9 kroga in osvojil tretji rezultat. Ekipno so bili najuspešnejši tekmovalci SD Kidričevo, sledi ekipa SD I.Pohorski bataljon II in SD Impol Sl.Bistrica.

V skupni razvrstitvi je brez odštetega rezultata v vodstvu Siniša Brkič s 136 točkami, sledi Ivo Zimet Cicmanovič s 118 točkami, 108 točk pa imata Zala Junger in Patrik Jakopiček. Ekipno vodijo SD Elektro Maribor s 43 točkami, SD I.Pohorski bataljon Ruše II jih ima 40 in na tretjem mestu SD Kidričevo 35.

15.01.2019, Ruše IV.turnir

Zmaga za Blaža Mauriča in ekipo SD I.Pohorski bataljon Ruše II

Na 4.turnirju II.DL z zračno puško je prvo posamično zmago v tej sezoni zabeležil Blaž MAURIČ z doseženim rezultatom 400,2 kroga, le 1,3 kroga manj je zadel Siniša BRKIČ (oba SD Elektro Maribor) s tretjim rezultatom 398,5 kroga pa je novih 24 točk vknjižil Ivo ZIMET CICMANOVIČ (SD Kidričevo). Ekipno so to sezono prvič slavili strelci ekipe SD I.Pohorski bataljon Ruše II, drugi so bili strelci iz SD Elektro Maribor in tretji iz SD Kidričevo.

V skupni razvrstitvi po štirih turnirjih vodi Siniša Brkič, sledi Blaž Mavrič in na tretjem mestu Ivo Zimet Cicmanovič. Ekipno vodi SD Elektro Maribor s 38.točkami. SD I.Pohorski bataljon jih je zbral 32, Kidričevo 25 in Impol 21.

18.12.2018, Slovenska Bistrica III.turnir

Zmagovalec lige pretekle sezone do prve zmage

V Slovenski Bistrici so se tekmovalci II.DL sever z zračno puško pomerili na tretjem turnirju. Tokrat je zmagal lanskoletni zmagovalec lige Patrik JAKOPIČEK (SD I.Pohorski bataljon Ruše z rezultatom 405,0 kroga. Na drugo mesto se je uvrstil zmagovalec prvih dveh turnirjev Siniša BRKIČ (SD Elektro Maribor) z rezultatom 402,3 kroga in n atretje mesto Ivo ZIMET CICMANOVIČ (SD Kidričevo) z rezultatom 397,6 kroga. Ekipno so zmagali tekmovalci SD Elektro Maribor, pred SD I.Pohorski bataljoin Ruše in SD Impol Slovenska Bistrica.

V skupni razvrstitvi vodi Siniša Brkič s 86.točkami, sledi Patrik Jakopiček s 78 ter Blaž Maurič in Ivo Zimet Cicmanocič s 68. točkami. Ekipno je prepričljivo v vodstvu SD Elektro s 30.točkami, sledi SD I.pohorski bataljon Ruše s 22.točkami, SD Kidričevo s 19 in SD Impol s 11.točkami.

20.11.2018, Kidričevo II.turnir

Siniša BRKIČ z drugo zmago

Turnir v državni ligi sever je postregel z drugo zmago Siniša BRKIČA iz SD Elektro Maribor. Zadel je 405,5 kroga in zabeležil novih 30.točk za skupno uvrstitev. Patrik JAKOPIČEK iz SD I.Pohorski bataljon Ruše II je zadel 399,9 kroga, Ivo ZIMET CICMANOVIČ SD Kidričevo na tretjem mestu pa 397,2 kroga. Prav tako je drugo ekipno zmago z rezultatom 1193,9 kroga osvojila SD Elektro Maribor, sledi SD Kidričevo in SD I.Pohorski bataljon Ruše II.

V skupni razvrstitvi posamezno vodiSiniša Brkič s 60 točkami, sledi Patrik Jakopiček s 48 točkami in na tretjem mestu Blaž Maurič s 46 točkami.

16.10.2018 Ruše I. turnir

S prvim, od šestih turnirjev II. DL zračna puška, so se pričela tekmovanja tudi v tej disciplini in sicer na zračnem strelišču v Rušah. Prvo mesto in s tem 30 točk je osvojil Siniša BRKIČ iz SD Elektro Maribor, drugo mesto Zala JUNGER iz SD I.Pohorski bataljon II in tretje Blaž MAURIČ iz SD Elektro Maribor. Tekmovalci SD Elektro Maribor so vkljižili prvo zmago in 10 točk. Ekipa SD I.Pohorski bataljon II je osvojila drugo mesto in tretje mesto ekipa SD Kidričevo.

Priponke:
Prenesi to datoteko (20181016_standard-1.pdf)1.turnir II.DL zračna puška[16.10.2018 Ruše]527 kB
Prenesi to datoteko (20181120_II.DL_standard-2.pdf)2.turnir II.DL zračna puška[20.11.2018 Kidričevo]145 kB
Prenesi to datoteko (20181218_II.DL_standard3.pdf)3.turnir II.DL zračna puška[18.12.2018 Sl.Bistrica]781 kB
Prenesi to datoteko (20190115_II.DL_standard4.pdf)4.turnir II.DL zračna puška[15.01.2019 Ruše]723 kB
Prenesi to datoteko (20190212_standard5.pdf)5.turnir II.DL zračna puška[12.02.2019 Kidričevo]311 kB
Prenesi to datoteko (20190313_standard6.pdf)6.turnir II.DL zračna puška[13.03.2019 Ruše]297 kB