18.-19.11.2019

S pištolo Niko Pšajd zadnja serija 98 krogov, Andreas Auprich z zmago

V Rušah se je na drugem turnirju regijske lige s pištolo v dveh dneh zvrstilo petdeset tekmovalcev. V članski konkurenci je zmagal Andreas AUPRICH (Kungota) z rezultatom 384 krogov, drugi rezultat 378 krogov je dosegel Sašo STOJAK (Ptuj), 373 krogov za tretji rezultat pa sta zadela Majda RAUŠL (Ptuj) in Niko PŠAJD (Juršinci). Slednji je v zadnji seriji zadel 98 krogov potem, ko je zaradi časovne stiske moral hitreje streljati, kar pa mu je očitno pomagalo. Od desetih ekip so bili najuspešnejši člani SK Ptuj z zadetimi 1117 krogi, sledijo z 1105 krogi SD Juršinci in s 1097 krogi DŠR Kungota.

Ekipno veterani Kungote zmagali

V razvrstitvi veteranov so ekipno najboljši rezultat dosegli člani ekipe DŠR Kungota, sledijo SD Juršinci in SD Svečina. Posamezno je Andreas AUPRICH (Kungota) zadel 193 krogov, Ludvik PŠAJD ml. (Juršinci 186 krogov in Ernst POMPE (Kungota) 184 krogov.

12.11.2019

S standard puško skromna udeležba

Drugi turnir regijske lige s standard puško je bil v znamenju slabe udeležbe, saj je bilo le 15 tekmovalcev, ni pa znano ali je vzrok včerajšnji "praznik", katerega predvsem na Štajerskem radi praznujemo. Tekmovalci I.ekipe SD I.pohorski bataljon Ruše so osvojili prva tri mesta. Zmagal je Benjamin JODL z rezultatom 410,8 kroga, Simon POTRČ je za drugo mesto zadel 408,6 kroga in Nuša ŠPINDLER za tretje 406,1 kroga. 1224,8 kroga je zadela I.ekipa SD I.pohorski bataljon Ruše, drugo mesto je osvojila ekipa Impola, tretje mesto pa so dosegli tekmovalci SD Svečina.

12.11.2019

Valter Drašler z rezultatom svojega državnega rekorda

Na strelišču SK Ptuj so se starejši dečki/deklice SD Juršinci in SK Ptuj pomerili z zračno pištolo. Z rezultatom 174 krogov je zmagal Valter DRAŠLER (JUR), dosežen rezultat pa je enak njegovemu državnemu rekordu, doseženem pred mesecem dni v državni ligi mladih.Drugo mesto je dosegel Lan BREZNIK (PTU) in tretje Jernej BEC (JUR). Tukrat so bili ekipno za devet krogov boljši tekmovalci SK Ptuj.

07.11.2019

Franc Kurnik s serijsko puško z zmago tudi v drugem krogu

Člani društva FLV so tekmovalce s serijsko puško gostili na strelišču v Hočah. Tudi v drugo je s serijsko zračno puško med člani zmagal Franc KURNIK (BEV) z rezultatom 370 krogov. Ivan KOPŠE (FLV) in Leopold ŽIGART (ISB) pa sta zadela po 363 krogov. Tudi ekipna zmaga je šla v Benediški vrh s skupnim rezultatom 1069 krogov. Člani ekipe SD Svečina so zadeli 1064 krogov in na tretjem mestu domačini iz SD Franc Lešnik Vuk 1062 krogov.

Ivan Kopše najboljši med veterani

V posebni razvrstitvi veteranov/veterank je najboljši rezultat 183 krogov dosegel Ivan KOPŠE (FLV), dva kroga manj je zadel Peter GOLOB (SVE), še enega manj pa Leopold ŽIGART (ISB). Veterani SD Svečina so zadeli za prvo mesto 537 krogov, ekipa SD Franc Lešnik Vuk je zadela 520 krogov in ekipa SD  Impol 513 krogov.

05.11.2019

Gal Potrč z najboljšim rezultatom med dečki s serijsko zračno puško

V Rušah so se v drugem krogu pomerili najmlajši s serijsko zračno puško. Tokrat so bili že štiri nastopajoči več kot v prvem krogu, prav tako je dodatno nastopila druga ekipa iz Ruš. Najboljši rezultat med dečki 179 krogov je dosegel Gal POTRČ (1PB), sledi Timotej BERAS (FLV) s 177 krogi, 169 krogov pa sta zadela Nik KNEZ (ISB) in Milan KVAS (JUR). Med mladšimi dečki/deklicami je bila najuspešnejša Tara POTRČ (1PB) s 169 krogi. Ekipno so zmagali najmlajši iz prve ekipe SD I.Pohorski bataljon Ruše, pred ekipo SD Juršinci in SF Franc Lešnik Vuk.

V konkurenci starejših dečkov je zmagal Jurij HROVAR (ISB) s 172 krogi, sledita Kidričana Jan DAJČMAN in Alex KAUČEVIČ  s 165 krogi. Med starejšimi deklicami je Vita JAKŠE (1PB) zadela 175 krogov, Iza VERTNIK (FLV) pa 160 krogov. Ekipno so z rezultatom 486 krogov bili najboljši starejši dečki iz Kidričevega.

Priponke:
Prenesi to datoteko (20191008_decki_serijska2.pdf)2.krog serijska zračna puška starejši dečki[05.11.2019 Ruše]374 kB
Prenesi to datoteko (20191107_serijska_clani2.pdf)2.krog serijska zračna puška člani[07.11.2019 Hoče]206 kB
Prenesi to datoteko (20191107_serijska_veterani2.pdf)2. krog serijska zračna puška veterani[07.11.2019 Hoče]201 kB
Prenesi to datoteko (20191112_st.decki-pistola2.pdf)2.krog zračna pištola st.dečki[12.11.2019 Ptuj]169 kB
Prenesi to datoteko (20191112_standard2.pdf)2.krog standard zračna puška[12.11.2019 Sl.Bistrica]179 kB
Prenesi to datoteko (20191119_pistola2.pdf)2.krog zračna pištola[19.11.2019 Ruše]296 kB
Prenesi to datoteko (20191119_veterani_pistola2.pdf)2.krog zračna pištola veterani[19.11.2019 Ruše]217 kB